Hakkımızda

Danışma Kurulu

Ekibimiz

KURUCUNUN MESAJI

isbirligi.com.tr – Türkiye’nin iş birliği platformu: Üniversite, Sanayi ve Girişimcilik ekosistemi üzerine inşa edilen, multidisipliner ve interdisipliner yaklaşımlarının uygulandığı, kâr amacı gütmeden inovatif değer yaratarak dijital geleceği tasarlamak için çalışan platform. Sen de aramıza katıl ve rolünü seç!

isbirligi.com.tr: “iş birliği dünyası” markasının vizyonudur. Markamız sosyal bir girişim platformu olarak paydaşlarına, çevremize ve ülkemize katma değer sağlamak amacıyla 02 Ağustos 2019’da kuruldu.

Tüm vatandaşlarımızın dünya vatandaşı halkasının bir parçası haline gelmesi için çalışacağız. Küreselleşme ve kültür kavramlarını/varlıklarını önemsiyoruz. Yeni dijital dünya, farklı kültürlerin bir araya gelmesi ve iş birliği yapması ile hareket ediyor. Kıtalararası yolculuklar sonrası kurulan girişimlerin başarı sayısı artıyor. Sürdürebilirlik için çeşitlilik ve farklılık büyük önem arz ettiğinden, tüm dünya vatandaşlarının belirli yıllarda farklı kültürlerde yaşaması ve o ülkeye katma değer sağlaması tüm dünyanın değişimi ve dönüşümü için önemli bir misyondur.

Dijital dünya: fiziki dünyamızın içinde hızla büyüyen bir dijital dünyamız var. Bu yeni dünyanın çok etkin özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca sınırları belirli olmayan ve sürekli büyüyebilen esnek bir yeteneğe hakim. Enerjisi insan, insanın entelektüel bilgisinin teknoloji ile birleştirilmesiyle açığa çıkan değerin etkisi. Hızlı iletişim, herhangi bir yerden istenilen noktaya ve istediğiniz kişilere ulaşabilme imkanı. Sınırları, enerjiyi ve iletişimi bir araya getirerek bir hareket veya vizyonu çok kısa sürede hayat geçirebilir bir dünya. Fakat dijital dünyanın içinde bu etkileşimi yapabilmek için multidisipliner veya interdisipliner yaklaşımları benimsemek gerekiyor. Sadece tek başına bir hareket veya vizyonun lideri olabilirsiniz. Bu misyonu başlatan kişi olabilirsiniz, fakat vizyonun sürdürebilir olması için küresel takımlar kurmak, onları birbirine bağlı veya bağımsız şekilde organize etmeniz gerekmektedir. İşte bu sebeple işbirliği.com.tr yeni dijital dünya özelliklerine ve yeteneklerine göre kurgulandı.

Dijital teknolojiyi üreten veya benimseyen tüm paydaşlarımız; iş dünyası, üniversiteler, öğrenci kulüpleri, dernekler ve diğer platformlar olarak kâr amacımız entelektüel sermayedir. İnsan zekasının hayal gücü ve girişim ile desteklenmesini sağlayarak, yaşam boyu eğitim misyonunu hep birlikte yüklenerek ülkemize fayda sağlamayı amaçlıyoruz.

Geleceğin en önemli donanımı örtük bilgi olacaktır…

Dr. Evren Ersoy

 

 

VİZYON

Hiçbir başarı tesadüf değildir ve başarı yalnızca birbirini tamamlayan halkaların ucundaki süstür.
Elbette daha nicesini ekleyebilirsiniz ancak, bireyler için en önemli başarı halkaları; hayal gücü, istek, cesaret ve çok çalışmaktır.
Toplumların ve ülkelerin başarısı için ise, en güçlü halkaların, kurumların, akademisyenlerin ve hemen her alandaki liderlerin “iş birliği” gereklidir…
işbirliği.com.tr, ülkemizin dünyadaki saygın konumunu daha da yüceltmek isteyen, yalnızca kendi halkımız değil, tüm insanlık ve doğayı önemseyen başarılı bireylerin, üniversitelerin, özel ve kamu kuruluşların ve iş insanlarının “sürekli eğitim, fark yaratan inovasyon” politikası ile bir araya geldiği, kar amacı gütmeyen bir platformdur.

İLKE VE HEDEFLERİMİZ

  • Teknoloji ve insan sentezinin geleceğine önderlik etmek.
  • Dijital teknolojileri katma değerli inovasyonlara dönüştürerek tüm insanlığa hizmet etmek.
  • Geleceğimizin garantisi olan gençlerimize teknoloji bilgisi ve bilim aşkını aşılamak.
  • Geleneksel iş kollarının dijital dönüşümüne öncülük ederek, geleceğin meslekleri arasındaki yerlerini almasını sağlamak.
  • Tüm bunları belirli bir zümre, siyasi görüş ya da kanaat adına değil, ortak değerlerimiz ışığında insanlığın her kesimi adına yapmak.