Ali Rıza Ersoy

Ali Rıza Ersoy

ION Academy, Founder

Siemens Türkiye’de, 32 yıl içinde; Sağlık, İnsan Kaynakları, IT Çözümleri ve Servisleri, Kurumsal Teknolojiler (Ar&Ge), Tedarik Zinciri Yönetimi, Sürdürülebilir Şehirler, Endüstri ve Dijital Fabrikalar bölümleri Direktörlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve İcra Kurulu üyeliği ile; bir dönem “Siemens Business Solutions” şirketi Genel Müdürlüğü yaptı.

1957 Ege doğumlu. Tarsus Amerikan Koleji, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Fakültesi ile Viyana Teknik Üniversitesi Uygulamalı Elektronik bölümü mezunu. 5 yıl Viyana’da eşzamanlı asistanlık yaptı.

Etik ve İtibar Derneği kurucu başkanı, Tıbbi Görüntüleme, Personel Yönetimi, Türkiye Bilişim, Bilişim Sanayicileri, Yazılım Sanayicileri, International Coach Federation USA, ICF Türkiye, Yönetim Danışmanlığı, Rotary, Propeller, AlumniTurk, Mutfak Dostları, Füturistler, Buğday, Slow Food, Batı Urla Köyleri derneklerinde; Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Sağlık ve Eğitim Vakfı ile Bilim Merkezleri Vakfı’nda üyelik/yönetim kurulu üyeliği yaptı veya yapıyor.

Üniversite öğretim görevliliği, yönetim kurulu serbest üyelikleri ve mahkeme bilirkişiliğine hazırlanıyor.

ICF Associate Certified Coach, Melek Yatırımcı ve KOBİ/Startup Mentorluğu sertifikaları var…

Yazar…

 

  • Dijital çağda Değişimi Yönetmek
  • Dijital çağda Değişimde Mentorluk / Koçluk
  • Yaşayanın gözünden Tükenmişlik Sendromu: BURNOUT