İnci Abay Cansabuncu

İnci Abay Cansabuncu

GelecektekiSen Kurucusu

İşin Geleceği Stratejisti, ekosistem kurucu, akademisyen, dijital içerik üreticisi ve TV yapımcısı.

İşin Geleceği’nin nitelikli iş gücünün yetişmesi için çalışan bir beceri üretim fabrikası GelecektekiSen’in kurucusu.

10 yıllık geleneksel medya tecrübesinin ardından 2009’da dijital dünyaya adım attı. Türkiye’de tablet dergilerini çıkan bir medya/reklam şirketinin yöneticisi olarak, Türkiye dijital yayıncılık ortamının ilk içerik atölyesini çalıştırdı.

İçerik avcılığının yanı sıra, telekomünikasyondan, otomotive, eğitimden, finansa kadar pek çok sektöre ait şirketin dijital topluluklarının oluşturulması, dijital servislerin kurulması ve yeniden yapılandırılması adına ekip lideri olarak çalıştı.

2012-2018 yılları arasında farklı ölçekteki pek çok şirket; girişimciler, kadın liderliğindeki işletmeler ve çiftçiler dahil çeşitli özellikteki KOBİ’lere yönelik dijital iş geliştirme operasyonlarından ve çevrimiçi satış ve pazarlama kampanyalarından sorumlu olarak, bir finans şirketinin dijital hizmetlerinin yeniden tasarlanma operasyonlarını yönetti. TEB KOBİ TV gibi platform tabanlı servisleri kurup yeniden yapılandırdı. KOBİ’leri geleceğin sanayisine hazırlamak için Sanayi 4.0 süreci adına eğitim ve farkındalık sağlamaya odaklandı.

Profesyonel yaşamının son dönemindeki çalışma konuları işin geleceğinin kültürü, stratejik ve yetkinlik formasyonları. Dijital dünyadaki eğ etkisi, dijital sistemlerin ağındaki insan faktörü uzmanlık alanı, İstinye Üniversitesi’nde de ‘Ağ Etkisi ve İş Modellerine Dönüşümü’ üzerine dersler veriyor. Akademide verdiği dersler arasında ‘İletişim ve İşbirliğini Yönetmek’ adlı dersi de var.

İşin geleceğinin stratejileri ve geleceğe hazırlık yolculuklarının tasarlanması konusunda şirketlere danışmanlık, orta ve üst düzey yöneticilere işin geleceğine hazırlık koçluğu yapıyor; teknoloji tabanlı şirketlerin danışma kurullarında yer alarak büyümelerine destek veriyor.

2019 yılından beri üniversite ve liselerde başlattığı ‘GelecektekiSen Farkındalık Hareketi’ ile dijital dönüşümün yeni yetkinlikleri ve işlerin geleceği konusunda farkındalık sağlıyor.

2019’da TEDX İzmir Women’da ‘Teknoloji Zekası; İnsanlığımızın Gücünü Yeniden mi Keşfettiriyor’ başlıklı bir sunum yapmıştır.

2019 yılı itibariyle işlerin, yetkinliklerin, kariyerlerin ve hayatın dönüşümünü ve dönüşümün başarı hikayelerini ekrana taşıdığı Bloombergh HT’de yayınlanan ‘Dönüşen Dünya’ programını hazırlayıp sunmaktadır. Internet medyasında da ‘Geleceğin İzinde’ adlı bir program hazırlayıp sunmaktadır.

Dijital Okuryazarlık

Ağ Etkisi Üzerinden İşini Yeniden Keşfet!

Geleneksel Şirketlerin Platformlarla İmtihanı

İşin Geleceğinin Kültürü, Felsefesi ve Yetenekleri