Tink – Teknoloji ve İnsan Kolejleri

Tink kendini gerçekleştirmektir.

Eylül 2017’de eğitim öğretime başlayan Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, Çekmeköy’de doğa içindeki merkez kampüsünde kanıtlanmış başarıları ile öğrencilerini dijital çağa en iyi şekilde hazırlayan özel K-12 okuludur.

Türkiye’nin ilk ve en iyi insan odaklı teknoloji okulu olmasının yanı sıra 2020 senesinde dünyanın en inovatif 100 okulu arasına girmiştir. AB’nin Mükemmeliyet Merkezlerinden biri olarak ülkemizi gururla temsil etmektedir.

Tink Diploma Programı ile MEB müfredatının yanı sıra teknolojiyi; eğitimine, sosyal hayatına ve kariyerine entegre eden gençleri, dijital yetkinlikler ve girişimcilik ruhu kazandırarak yetiştirir.

Tink mezunları %100 başarı sahibidir. Mezunlarımız Türkiye’de Boğaziçi Üniversite’sinden Almanya’da Münih Teknik Üniversitesi’ne, ABD’de Rutgers, Ecole 42, Syracuse gibi prestijli üniversitelere kabul edilmiştir.

Tink Lisesinde yurt dışında okumak isteyen öğrencilere Advanced Placement (AP) ve SAT hazırlık dersleri verilir. Harvard Üniversitesi ile yaz okulumu programı uygulanır.

Türkiye’nin en kapsamlı, vizyoner ve iyi networkü Tink öğrencilerindedir.

Tink Dünyanın En İyi 100 Okulu Arasında

Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, T4 Education Week Dünya Eğitim Haftası kapsamında dünyanın en iyi 100 okulu arasına girerek global vitrine çıktı ve 21. yy. eğitim modelini tüm dünyaya tanıttı.

İnsanın merkezde olduğu ve teknolojik imkanlarının sonuna kadar kullanıldığı modern bir eğitim fırsatı yaratan Teknoloji ve İnsan Kolejleri, geleceğin liderlerini yetiştirmeye ve dünya çapında fark yaratacak girişimlerine ve projelerine aralıksız devam ediyor.

Okulumuz birçok alanda olduğu gibi sürdürülebilir bir dünya mirası için geleceğe yön veren liderler yetiştirme vizyonunu sosyal sorumluluk perspektifinde dünya ile entegre etmeye ve değer yaratmaya devam ediyor.

Dünya genelinde sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma noktasında en iyi çözümlerin paylaşılacağı T4 World Education Week organizasyonunda, ülkemizi partnerimiz Öğretmen Akademisi Vakfı, ÖRAV ile temsil etmekten gurur duyuyoruz.

Dünya çapında ses getiren T4 World Education Week organizasyonu ise; eğitim, uluslararası kalkınma, hayırseverlik ve teknoloji sektörlerinde dünya çapında saygın bir lider ve itici güç olan Vikas Pota tarafından yönetiliyor.

Panelimiz okulumuzun Uluslararası Projeler ve Etkinlikler Müdürü Metin Gürbey’in moderasyonunda açılış konuşması ile başladı, en iyi 100 okul seçilmemizin arkasındaki felsefe olan teknogirişimcilik projelerimizi İnovasyon Öğretmenimiz Sayın Mutlu Şencan ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörümüz Sayın Tolga Karaman sundular.

Panelin ikinci bölümünde ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) Eğitim Direktörü Sayın Arzu Atasoy, Seri Girişimci ve StartUp Mentörü Sayın Mine Dedekoca ile Tink Okulları ve Dijital Kolej Kurucusu Sayın Zeynep Dereli, sürdürülebilir kalite eğitimin geleceğini değerlendirdiler.

Yüksek sayıda ve tüm dünyadan binlerce okulun izlediği panelimizin tamamını Tink Türkiye YouTube kanalının aşağıdaki linkinden izleyebilirsiniz.

Yayın linki: https://www.youtube.com/watch?v=yo-FrUjpoh8&t=60s&ab_channel=Tink-Teknolojive%C4%B0nsanKolejleri

Venue Detail

iletisim@tinkturkiye.com
444 28 92
Merkez, Çavuşbaşı Cd. No: 104, 34794 Çekmeköy/İstanbul