Anot

Anot 1982 yılında, o günün adı ile otomatik kontrol sistemleri tasarımı ve devreye alması ile ilişkili olarak kuruldu. Bu sürede, güç panoları üretimi gibi ana konularda faaliyet gösterdi. 1996 yılında plastik enjeksiyon makineleriyle plastik parça üretimine başlamış, 2000 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmıştır. 2002 yılında Kalıphane yatırımıyla beraber plastik enjeksiyon kalıp üretimine başlamıştır. 2008 yılında anahtar teslim mekatronik proje tasarım ve üretimine başlamış olup, 2013 yılında ise mekatronik projelere robotik yeteneği de eklenmiştir. 2021 yılı itibari ile 22.000 m2’lik bir üretim ve depo alanında bünyesinde 42’si mühendis olmak üzere 203 kişi ile hizmet vermektedir.

Otomatik kontrolden itibaren, günümüzde otomasyon yakın zamanda dijitalizasyon kelimelerini kullandığımız iş modelimizde 39 yıldır Türkiye’de ve yurt dışında projeler yapıyoruz. Gelişen teknoloji ve müşteri beklentileri doğrultusunda, çok farklı alanlarda anahtar teslim güç projeleri ve otomasyon projelerini tamamlayarak, ülkemizin bu alanlar da ki önemli firmaları arasındaki yerimizi almış bulunmaktayız. Bünyemizde proje ekibimiz ile birlikte satış organizasyonumuz yönetilmektedir. Satış için 4.200 farklı ürün grubu toplamda da 165.000 adet stok döngüsü ile hizmet vermekteyiz. Bunun içerisinde hem proje gruplarının malzemeyi hızlı bir şekilde stoktan tedariğini yapması aynı zamanda yaptığımız projelerde yedek parça satışının yapılması ya da firmalara donanım seçilmesi ile birlikte ürün desteği verilmesi için güçlü bir satış organizasyonumuz vardır. Merkezimiz Eskişehir OSB’de olan Anot, Bursa Şube ve depo ile birlikte İzmir ve İstanbul’da bulunan personelleri ile müşteri taleplerine hızlı bir şekilde cevap vermekteyiz. Ayrıca Katar’da gruba ait lokal bir şirketimiz bulunmaktadır.

Başka bir iş alanımız olan plastik enjeksiyon parça ve kalıp üretimi alanında 24 yıldır aktif olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Plastik Enjeksiyon ve kalıp alanında üretim sürecinin tüm aşamalarını kendi bünyesinde güçlü üretim hattı ve profesyonel kadrosuyla gerçekleştirmektedir. Yatırımlar sonunda plastik parça üretimi ile birlikte, plastik enjeksiyon kalıbı ve özel makina imalatı projelerinde de faaliyetlerimiz devam etmektedir. Beyaz eşya başta olmak üzere havacılık, otomotiv, makina, elektronik, elektrik, hırdavat ve mobilya sektörleri için plastik parça üretimi yapılmakta, talepler doğrultusunda kendi bünyemizde tampon baskı işlemi yapılmaktadır. Ayrıca isteğe göre ürettiğimiz parçalara kaplama ve boyama işlemleri de yapılmaktadır.

Müşterilerimizin kendi ürünleri dışında, elektrik ve beyaz eşya grubunda tasarımları firmamıza ait olan kendi ürünlerimizde mevcuttur. Beyaz eşya grubunda (ocak, fırın, davlumbaz) kullanılabilecek ürün grupları bünyemizde bulunmaktadır. (düğme, ayak, conta, ayna, kulp, buton vb.) Müşterilerimizin ihtiyaçları olan plastik enjeksiyon kalıpları dizayn edilerek CNC makineler ile kalıp üretimi yapılmaktadır.

Anot, modern ve kaliteli ev tipi davlumbaz üretimimiz 2016’dan beri devam etmektedir. Üretimin bir çok kısmı yurtiçinin yanında bir çok dış ülkeye de ihraç edilmektedir. Firmaya özel tasarımlar, estetik hatlar, modern ve klasiğin iç içe duruşu ile anot davlumbazlar sektöründe tasarım öncüsü olmayı başarmıştır.

Taahhütlerimiz

DOĞAYA VE ÇEVREYE DUYARLIYIZ

Yüksek kalitedeki ürünlerimizin; üretim, parça işleme, kurulum, sevkiyat gibi tüm süreçlerinde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini kendimize rehber olarak aldık.

Tüm Anot ailesinin özel günlerinde fidan bağışlarında bulunarak geleceğin ormanlarını inşa ederek bizden sonraki nesillere nefes alan bir dünya bırakabilmeyi hayal ediyoruz.

Olumsuz çevresel etkilerin önlenmesi veya hafifletilmesi ile çevrenin korunmasına özen gösteriyoruz. Tüm çalışanlarımıza bu bilinci aktarıyoruz.

Çevresel performansın arttırılması için geri dönüşüm atıklarının ayrıştırılarak kullanılmasına özen gösteriyoruz.

Çevresel etkilerin, yaşam döngüsü içerisinde istem dışı şekilde artmasını önleyebilecek bir yaşam döngüsü yaklaşımı kullanarak, kuruluşun ürün ve hizmetlerinin; tasarımının, imalatının, dağıtımının, tüketiminin ve elden çıkarılmasının kontrol edilmesi veya etkilemesi,

Kuruluşun pazardaki pozisyonunu güçlendiren çevresel olarak sağlam alternatiflerin sonuçları olabilecek finansal ve operasyonel faydalar sağlanması,

ÇALIŞANLARIN ANOT’DA GELİŞİMİNİ ÖNEMSİYORUZ

Anot ailesi olarak tüm çalışanlarımıza sürekliliği olan eğitim ve gelişim süreçleri oluşturmak öncelikli görevimizdir. Bu nedenle ekiplerimizdeki eğitim ihtiyaç analizleri büyük bir titizlikle belirli zaman aralıklarında yapılır, bu analizlere göre aylık-yıllık eğitim planları oluşturulur. Aynı zamanda çalışanların talep ettiği eğitim, seminer, kurs, kongre ce konferanslar değerlendirilir ve planlamalara dahil edilir.

Tüm çalışanlarımız için planladığımız eğitim süreçleri; iç eğitim, dış eğitim ve online eğitim şeklindedir. Bu eğitimler ile amacımız çalışanların bilgi ve becerilerini arttırarak kurum içi faydayı en üst seviyede tutmaktır.

TEKNOLOJİYİ ANOT’DA KEŞFEDİYORUZ

Üretimde ve müşterilerimize sunmuş olduğumuz hizmetlerde endüstri 4.0’ı yakından takip ediyoruz ve tüm iç ve dış projelerimizde hayata geçiriyoruz.

ÇOÇUK İŞÇİ ÇALIŞTIRMIYORUZ

Anot olarak 18 yaşının altında personel istihdamı sağlamıyoruz. Çocuk işçi çalıştırılmasına karşın net bir duruş sergilemekle beraber iş ilişkilerimizi kurarken de bu detaya özen göstererek ilerliyoruz.

KADINLARIN ÜRETİMDEKİ İSTİHDAMINI ARTTIRIYORUZ

Kadınların toplumumuzdaki değerini ve önemini biliyor, kadın erkek eşitliğini kurum kültürümüzde de yansıtıyoruz. Sektörümüz firmalarına oranla %48 kadın çalışanlarımız ile bu yolda büyüyerek yürümeye devam ediyoruz.

ETİK KURALLARA BAĞLILYIZ

Yaptığımız her işin doğru ve ilk seferinde yapılmasına önem verir, sunduğumuz hizmetin kalitesinden önce kendimiz emin oluruz.

Müşterilerimiz ile aramızdaki iş ilişkilerinin temeli olan güven değerlerimizin ayrılmayan en önemli parçasıdır. Bu güvenin gelişmesi ve devam için tüm ahlaki ve etik kurallar özenle uygulanmaktadır.

Sorumluluğumuzda olan projelerimizde kaynakların verimli kullanımına özenle dikkat edilir. Belirlenen süre ve bütçe doğrultusunda iş teslimi yapılır.

Yasalara, yönetmeliklere ve sözleşmelere sadık kalarak işin gerekliliğini eksiksiz ve hatasız karşılarız.

Yürüttüğümüz tüm süreçlerde performans takibi yapıp memnuniyeti üst düzeye çıkarırız.

İşverenlerimiz, ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve alt yüklenicilerimiz ile uzun soluklu ve karşılıklı güvene dayalı iş birliği kurar, ilişkilerimizde saygı ve şeffaflığı ön planda tutarız.

Uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizi ve tecrübelerimizi geleceğe taşımayı taahhüt ederiz.

 

Değerlerimiz

Dürüst

Anot değerlerimizin temel taşını oluşturan en önemli değer dürüstlüktür. İş yaptığımız ve herhangi bir nedenle ilişkili olduğumuz, çalışanlarımız da dahil olmak üzere, her tarafa karşı doğrulukla ve dürüstlükle hareket ederiz. Müşterilerimiz ve çalışanlarımız arasında karşılıklı olarak yürüttüğümüz bu ilkemiz ile güvene dayalı ilişkiler oluştururuz.

Güvenilir

Biz sadece müşterilerimizle karşılıklı güvene verdiğimiz önemi değil tüm çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz ile olan ilişkilerimizde de aynı hassasiyette davranmaktayız. Tüm faaliyetlerimizde güven için şeffaf ve hesap verebilir olmak yönetim anlayışımızın yapı taşlarından biridir.

Saygılı

Anot olarak saygımızı önce doğaya ve çevreye karşı tüm sorumluluklarımızı yerine getirerek korumaktayız. Bize emanet edilen kaynakları sorumlu bir biçimde kullanırız. Yönetim işleyişi olarak her bir bireyin hak ve değerlerine saygı gösteririz. Çalışanlarımızın kendi içlerinde olan saygıyı iş ilişkilerinde de sunduklarından emin olarak hareket ederiz.

Sorumluluk Sahibi

Tüm iş süreçlerimizde etik kurallarımıza bağlı olarak hareket ederiz. İşlerin verilen sürede teslimatından iş sürecinin nasıl ilerlediği, kaynak kullanımına kadar tüm aşamaların doğru yapıldığından emin oluruz.

Uyumlu

Yeni fikirlere ve sürekli öğrenmeye önem verir değişimlere uyum sağlarız. Ayrıca şirket içerisinde çalışanlarımızın birbirleri ile uyumlu olmasının mutluluk getireceğine inandığımız ve bu mutluluğun iş ilişkilerine de yansıyacağını düşündüğümüz için çalışan uyumuna önem veririz.

Planlı

Her attığımız adımı önceden planlarız. Başarı için planlı olmanın gücüne inanır bu tüm işleyişimize yansıtırız.

Ekibe Bağlı

Çalışanlarımız ile birlikte daha güçlü olduğumuzu biliriz. Ekip başarılarını kişisel başarıların önünde tutarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesinde birbirimize güveniriz. Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak, çözümcü yaklaşarak, birbirimize güvenerek, farklılıklarımızla bir olarak birlikte başarırız.

İletişime Açık

Bilgi ve fikir alışverişlerinin başarı için öneminin farkındayız. Açık fikirli yöneticiler ve çalışanlar ile gerek iş ilişkilerinde gerekse çalışanların kendi aralarındaki iletişimlerinin açık olması Anot için her zaman önemli olmuştur.

 

Kalite Politikası

  • Kalite Yönetim Sistemimizin geliştirilmesi ve devamlılığının sağlanması,
  • Müşterilerimize beklentilerini karşılayacak şekilde; zamanında, kaliteli, uygun pazar fiyatında ve sürekli güvenilir ürünler sunulması,
  • Yaptığımız her işin planlı bir şekilde, ilk seferinde ve sürekli olarak doğru yapılması,
  • İş süreçlerinin etkinliğinin ve verimliliğinin sürekli iyileştirilmesi,
  • Çalışanlarımızın memnuniyetinin ve yeterliliğinin artırılması,
  • Tedarikçilerimizle iş ortaklığımızın geliştirilmesi (Kalite-sevkiyat-maliyet alanlarında)
  • Her alanda ekip çalışması yapılması ve yapılan işte kalitenin gözetilmesi,
  • Çalıştığımız çevrenin korunması ve kaynaklarımızın verimli şekilde kullanılmasıdır.

Venue Detail

info@anot.com.tr
0 222 236 16 16
Organize Sanayi Bölgesi 9. Cadde No: 34 ESKİŞEHİR / TÜRKİYE