4GEN Bilgi Teknolojileri

MEBVR

MEBvr, sanal gerçeklik teknolojisinin Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Sistemi’ne entegrasyonuyla ortaya çıkan, çığır açıcı bir eğitim destek sistemidir.

Öğrenme Dinamikleri

MEBvr, öğrenmede etkili olan üç farklı temsil sistemini de kullanarak çocukların etkin ve kalıcı olarak öğrenmesini sağlar.

Eğitimde Fırsat Eşitliği

Eğitim Sistemi’ndeki tüm çocukların aynı materyallere ve aynı imkanlara sahip olmasını sağlayarak okullar ve bölgeler arasındaki uçurumu yok eder.

İmkansıza Ulaşmak

Günümüz koşullarında gerçekleştirmenin pek de mümkün olmadığı Mars Yolculuğu, Amazon Ormanları Gezisi ya da Mercidabık Savaşı’nda bulunmak gibi deneyimlerin ‘gerçekmiş gibi’ yaşamasını sağlar.

Merkezi Gelişim Ve Başarı Takibi

Öğrencilerin konuyu öğrenme performansları anlık olarak değerlendirilir, ülke çapında çeşitli segment’lerdeki başarıları ve gelişime açık yönleri raporlanır.

 

TEKNOLOJİ

Bu ürün bir çok teknolojinin bir araya gelmesiyle üretilmiştir. Farklı bir çok eleman içeren bu ürünün özellikleri şu şekildedir;

Ayrılabilir Teknoloji

Gözlük modülü ve oynatıcı cihaz birbirine bir kablo ile bağlıdır. Bu sayede gözlük üzerinde gereksiz komponentler taşınmaz. Bu da gözlük ağırlığını ve aşırı ısınmayı engeller.

İnteraktif İçerikler

Üretilen eğitim içeriklerinin büyük bir kısmı dinamiktir. Yani o anda oluşturulurlar. Bu da sistemin daha interaktif olmasını sağlar. Kullanılan donanım, bu yükü kaldırabilecek kapasitededir.

VR + AR Teknolojisi

Bu sistem, günümüz için bile çok yeni olan, VR (Sanal Gerçeklik) ve AR (Arttırılmış Gerçeklik) teknolojilerini bir arada kullanılır. Böylece çok çeşitli ders içerikleri hazırlanabilir.

Bütünleşik Hoparlörler

MEBVR gözlüğünün salyongoz formuna sahip yapısı sayesinde, ses iletimi için harici bir hoperlör ihtiyacı bulunmaz. Kendi üzerindeki yüksek kaliteli entegre kulaklıkları sayesinde, en düşük frekanstaki sesler bile öğrenciler tarafından ayırt edilebilir.

Yüksek Çözünürlüklü OLED Ekran

Gerçeği algılamada en önemli etken görüntünün çok net ve parlak olması gerekir. Bunu sağlayabilmek için bu üründe 2.5K çözünürlüğe sahip OLED ekranlar kullanılmıştır.

Moderasyon Desteği

Dahili mikrofon sayesinde sistem dışarıdan müdahaleye izin verir. Böylece, kimya ve fizik laboratuvarları gibi öğretmen müdahalesinin gerekli olduğu derslerde öğrenciler ile kulaklıklar üzerinden iletişim kurulabilir.

Venue Detail

info@4genit.com
(+90) 216 594 90 97
Carpediem Konutları D-36, 34788 Taşdelen - Çekmeköy / ISTANBUL, Türkiye