Tuba Çal

Tuba Çal

Talent Management Consultant and Mentor

1987 yılında Balıkesir’de doğdu. 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri lisans programından mezun oldu. Profesyonel iş hayatına Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’de İnsan Kaynakları Yetkilisi olarak başladı. Kariyerine, 2011 – 2014 yıllarında Özyeğin Üniversitesi’nde devam etti; burada sırasıyla Başvuru, Kayıt ve İstatistik Uzmanı ve Sistem & Süreç Geliştirme Uzmanı olarak görev aldı. Özyeğin Üniversitesi’nin 2014 yılı mezunları tarafından “En Sevilen İdari Personel” ödülüne layık görülen Tuba Çal Ağustos 2014’ten bu yana Çelikel Eğitim Vakfı’nda Vakıf Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Çelikel Eğitim Vakfı’nda pek çok süreç ve proje geliştirme çalışmaları ile burs, gençlik ve eğitim projeleri deneyimi bulunan Tuba Çal pek çok sivil toplum ve eğitim kuruluşunda da danışman ve üyedir.

E – Bursum (Sosyal Girişim), Danışma Kurulu Üyesi

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı (HAFEV), Yönetim Danışmanı ve Eğitmen

Koç Üniversitesi Society of WomenEngineers, GirlsWhoCodeMentorluk Projesi Danışmanı

Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Derneği Üyesi

Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği Programı 4. aşama öğrencisidir ve Points of You (Creative toolsforinspiration, learninganddevelopment) uluslararası lisanslı uygulayıcısıdır. Farklı disiplinler konusunda kendisini geliştirmeye devam ederek gençlere yönelik yetenek yönetimi ve kariyer danışmanlığı sağlamaktadır. Aynı zamanda, çeşitli projeler (kişisel, sosyal, vb. gelişim) kapsamında gençler ve yetişkinler için eğitim içerikleri geliştirmekte ve uygulamaktadır.