Ozan Onat

Ozan Onat

Gazeteci, Yazar

1994 yılında adımını attığı Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo-TV-Sinema bölümünü bitirdi. Ardından İngiltere’de Sheffield Hallam University’de  “Ekran Sanatları” üzerine yüksek lisans yaptı. Profesyonel hayatına Ankara Redekta Reklam Ajansı’nda reklam yazarı olarak başladı. Daha sonra İstanbul’da reklam ve sinema sektöründe yönetmen yardımcılığı, post prodüksiyon süpervizörlüğü ve prodüktörlük yaptı.

2006 – 2018 yılları arasında 12 yıl boyunca CNN TÜRK’te Program Müdürlüğü görevini yürüttü. Haber, ekonomi ve spor dışı tüm televizyon programlarının fikir aşamasından yayınlanmasına kadar her kademesinden sorumluydu. Ayrıca dünyanın önce gelen yayın kuruluşları ve içerik üreticilerinden tv program ve belgeseller satın alarak CNN TÜRK’te yayınlanmasını sağladı.

2007 yılında CNN genel merkezinde, Atlanta’da, dünyanın dört bir yanından gazetecilerin katıldığı Journalism Fellowship programına dahil oldu, üstdüzey yöneticiler ve sunucularla workshop ve toplantılara katıldı.   

www.geleceksimdi.com platformunun kurucusu olan Ozan Onat şu anda geleceğin dünyasının peşinde bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ediyor, sektörler üzerinde dijitalleşmenin yarattığı toplumsal, ekonomik, siyasal dönüşümler üzerine çalışıyor. 

Düzenli olarak www.cnnturk.com‘da olmak üzere pek çok yayın organında bilim, teknoloji, gelecek trendleri, geleceğin endüstrileri üzerine makaleler yazıp, röportajlar yapıyor.

Serbest yazar ve konuşmacı olarak “Geleceğin Endüstrileri”, “Fütürizm” ve “Dijital Dönüşüm” temalı sunumlar hazırlayıp, konuşmalara, seminerlere katılıyor, moderatörlük ve danışmanlık yapıyor. 

Ozan Onat, Haziran 2019 itibarıyla Habitat Derneği’nin Dijital Medya ve Teknoloji Danışmanlığını yürütmektedir.

Konuşma Başlıkları

Dijitalleşme, Gelecek Trend ve Teknolojiler

Yeni Nesil Teknolojiler – Emerging Technologies

İşin Geleceği – Future of Work

Dijital Dönüşüm – Digital Transformation

Gelecek ve Fütürizm

Sektörlerin Geleceği (Otomotiv, Ulaşım, İletişim, Medya, Perakende, Eğitim, Sağlık vb.) – Future of Industries

Perakende

Yeni Perakende / Akıllı Ticaret (A-Ticaret) – New Retail / Autonomous Retail