Mustafa Acungil

Mustafa Acungil

Eğitmen, Danışman, Yazar

Daha okumayı öğrenmeden yolu kitaplarla buluştu ve onlardan hiç ayrılmadı. Okumak, daha genel olarak öğrenmek ve anlatmayı hayatının özü olarak tanımlar.

Puan hesabıyla Fen Lisesi ve sonra Endüstri Mühendisliği okudu, Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı.
Sonrasında daha bilinçli olarak, merak duygusu ve öğrenme ihtiyacının peşinde Sosyoloji, Tarih, İlahiyat, Felsefe ve Nörobilim tahsil etti.

Bir yandan veri alanında veri yönetiminden yapay zekaya uzanan bir kariyer yaptı.
Yayınlanmış 6 kitabı bulunmaktadır.

Eğitim, konuşma ve danışmanlıkları dijitalleşme ve onun getirmekte olduğu Toplum 5.0 odaklı olarak devam etmektedir.

NE ANLATIYOR?

Dijital dijital dedikleri
Hani söyleyip duruyorlar ya telefonun yeni versiyonu şöyle akıllı, youtube’a saniyede artık şu kadar video yükleniyor… İyi de gerçekte ne oluyor? Dijital aslında ne demek? Konuşalım…

Toplum 4.5
Toplum 5.0 geliyormuş. Peki öncekiler nelerdi? Toplum 5.0, Endüstri 4.0 ve 4.5G falan hepsinden neden çok daha önemli? Yeni toplumu beraber şekillendirme fırsatımız ve riskler üzerine…

Yapay zeka öldürür mü?
Gelin makine öğrenmesini uygulamalı olarak görelim ve yapay zekanın ne olduğuna birlikte karar verelim.

Toplum 5.0’da üretim diye bir şey olacak mı?
Endüstri 4.0’ı belki duydunuz ama Toplum 5.0’ı duydunuz mu? Toplum 5.0’da üretim nasıl olacak? Bildiğimiz gibi kalacağını sanıyorsanız, bir daha düşünün.

Sahra çölünden kutup çölüne teknolojik çokluk ve kolaylık
Eskiden yokluk vardı şimdi çokluk var. Eskiden zorluk vardı şimdi kolaylık var. Ve işimiz her zamankinden daha zor. Çokluk neden yokluktan fena olabilir? Kolaylık neden zorluktan fena olabilir? Çokluk ve kolaylıkla başa çıkmayı konuşalım.

Toplum 5.0’da ben
Teknoloji, toplum ve dünya hızla değişiyor. Ama ben yine temelde aynı benim. Yarına nasıl hazırlanabilirim. Yol haritam nasıl olmalı? Keşfedelim.

Her yol kariyere çıkar mı?
Yepyeni bir dünya, yepyeni bir toplum, yepyeni bir yarın. Bu yarında kariyer hala var olacak mı? Peki benim kariyerim var kalabilecek mi? Kariyerlerimizin geleceğine kafa yoralım.

Vahşi toplumda hızlı silah çekmeyi öğrenmek
Yepyeni bir dünya, yepyeni bir toplum, yepyeni bir yarın. Ve birkaç ay sonra yeniden yeni olacak. Aktif öğrenmenin sırlarını keşfetmeden sürekli dönüşüme uyum sağlayamazsınız.

Aynı ben ama daha iyisi
Hayata geçiremediğimiz farkındalıklar cehennemimiz olur. Nasıl dönüşürüz? Nasıl ekleriz kendimize? İstemediğimiz şeyleri nasıl çıkarırız? Yarına daha iyi hazırlanabilmek için…