Dr. Asya Çağlar

Dr. Asya Çağlar

Kelime Yayınları Kurucusu ve Yayın Yönetmeni

1972 doğumluyum. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Anabilim Dalı Radyo – Televizyon Bilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktora eğitimimi tamamladım. Müzik ve sinema gibi kültür – sanat’ın çeşitli alanlarında çalıştıktan sonra Mart 2006’da, öncelikli olarak çocuk ve gençlik kitapları yayınlamak üzere, Kelime Yayınları adıyla kendi yayınevimi kurdum.

Kelime Yayınları

Güzel kitaplar, keyifle okunacak kitaplar, okununca mutluluk veren kitaplar… Resimli kitaplardan ilkgençlik kitaplarına uzanan bir yelpazede yayıncılık… Kelime Çocuk Oyunları Atölyesi… Onlarca fuar… Yüzlerce etkinlik… Sosyal Sorumluluk Projeleri…

Yayın hayatına Mart 2006’da başlayan Kelime Yayınları, sürekli büyüyen, genişleyen yelpazesiyle çocuk ve gençlik edebiyatı alanında bugüne dek 203 kitap yayımladı. Farklı yaşlardaki çocuk ve genç okur gruplarının gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan ve bu doğrultuda çeşitli diziler yayımlayan Kelime Yayınları, çocuk ve gençlik edebiyatı alanında dünyadan ve Türkiye’den usta yazar ve deneyimli çevirmenlerle çalışırken, yeni seslere, yeni kalemlere de kapılarını açık tutuyor.