Tolga Bildirici

Tolga Bildirici

1970 yılında Konya’da doğan Tolga Bildirici, ortaokul ve lise eğitimini, Konya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nde tamamladığı lisans eğitimi sonrasında ABD’de bulunan Widener University’de mühendislik yüksek lisansı ve burslu olarak MBA eğitimine başlayarak, üniversitede asistan olarak da görev aldı.

Mezuniyeti ardından bir süre ABD’de ilaç sektöründe çalışan Bildirici, 2002 yılında Türkiye’ye dönerek, kısa bir süre kimya sektöründe çalıştı. Bu görevinden kendi projelerini hayata geçirmek üzere ayrılarak Türkiye’nin ilk sanal ofis malzemeleri satış sitesi olan ofislink.com’u kurdu ve exit yaptı.

Aynı dönemde Altı Nokta Körler Vakfı için Avrupa Birliği destekli görme kusurlular için web sitesi projesini hayata geçirdi.

2015 yılına kadar ağırlıklı olarak ithalat ve ihracat üzerine kendi firması üzerinden çalışan Tolga Bildirici, 2015 yılında, deneyimlerini paylaşmak üzere GOSB Teknopark TTO Direktörlüğü görevine başladı.

Bildirici, halen 2022 yılında terfi ettiği GOSB Teknopark Genel Müdürü görevine devam ederken aynı zamanda startup’lara mentorluk yapmakta, üniversitelerde konuk olarak “girişimcilik ve ekosistemi” üzerine dersler vermekte, girişimci değerlendirme, yarışma vb. etkinliklerde de mentor ve jüri üyesi olarak görev almaktadır.

2020 yılı başında The Kitap Yayınevi tarafından çıkarılan Colin Barrow’un “30 Günde MBA” kitabının da çevirisini yapmıştır.