Dr. Öğr. Üyesi Murat Levent Demircan

Dr. Öğr. Üyesi Murat Levent Demircan

Öğretim Üyesi

1974 yılında İstanbul’da doğan Demircan. Galatasaray Lisesi’nden sonra İ.T.Ü İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. University of Pittsburgh Katz Graduate School of Business’da finans ve pazarlama alanında M.B.A. öğrenimini tamamladıktan sonra doktora çalışmalarını Mühendislik Ekonomisinde Bulanık Mantık ve Uygulamaları alanından İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Halen Galatasaray Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, Verimlilik Yönetimi, Proje Yönetimi, Yatırım Analizi ve Mühendislik Ekonomisi dersleri veren Demircan akademik çalışmalarının yanında 20 seneyi aşkın özel sektör tecrübesi bulunmaktadır.

1999 yılında özel sektörde Coğrafi Bilgi Sistemleri danışmanı olarak çalışmaya başladıktan sonra; A.B.D., Fransa, Kanada ve İtalya’ta yazılım geliştirme hizmeti veren Troysis firmasının kuruluşunda bulunmuş ve sonrasında ülkemizin en büyük çağrı merkezlerinden Tempo’da Teknoloji ve Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Gold Bilgisayar müşteri sadakat programını kurduktan sonra sırasıyla Mobilnet, Vegatel ve TBilgi çağrı merkezleri genel müdürlüklerinde görev almıştır.

Halen kurumsal firmalara Dijital Dönüşüm danışmanlıkları veren ve dijital dönüşüm projeleri yürüten Demircan; Dijital Dönüşüm, Dijital ve Finansal Okuryazarlık, Çok Kriterli Karar Verme Yöntemlerinde Bulanık Mantık, Mühendislik Ekonomisinde Yenileme Analizi ve Değerleme, Alternatif Ekonomi konularında da çalışmakta ve Hackquarters Startup Accelarator programlarında girişimcilere gönüllü mentorluk ve eğitimler vermektedir. Akademik yayınlarının haricinde çok sayıda makalesi ve yayınlanmış 2 kitabı bulunmaktadır.