Konuşmacılar

Prof. Dr. Necmi Gürsakal

Konuşma Konuları:

  • Dijital Dönüşüm,
  • Endüstri 4.0,
  • Veri Bilimi,
  • Makine Öğrenmesi,
  • İstatistik,

Biyografi

1950 yılında Bursa’da doğdu. Bursa Erkek Lisesi’ni ve Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. Daha sonra istatistik alanında çalışmalar yaparak, profesör oldu ve bu konuda çeşitli kitaplar ve makaleler yazdı. Aynı zamanda öykü kitapları ve kısa romanlar yazdı. 1985 yılında bir deneme yarışmasında ikincilik ödülü aldı. Bursa’daki gazetelerde köşe yazıları yazdı ve televizyon programları yaptı.

Son 10 yıldan beri ağ bilimi, R ile yazılım, makine öğrenmesi ve veri bilimi konularında kitaplar ve makaleler yazıyor. Büyük Veri, Makine Öğrenmesi, Veri Bilim, Küreselleşme Teknoloji Ağlar ve Güç son yazdığı kitaplarıdır. Eğitim ve üretimde dijitalleşmenin verimlilik artışları sağlayacağı düşüncesinde üretmeye devam ediyor. Veri bilim, makine öğrenmesi gibi konularda, yakında yayınlanacak video çekimleri yapıyor. Şu anda Fenerbahçe Üniversitesi’nde çalışıyor. Evli ve iki çocuk babası.

Yazar Hakkında

Admin

isbirligi.com.tr – Türkiye’nin iş birliği platformu: Üniversite, Sanayi ve Girişimcilik ekosistemi üzerine inşa edilen, multidisipliner ve interdisipliner yaklaşımlarının uygulandığı, kâr amacı gütmeden inovatif değer yaratarak dijital geleceği tasarlamak için çalışan platform. Sen de aramıza katıl ve rolünü seç!

Yorum Yaz

Yorum yapmak için buraya tıklayın