Konuşmacılar

Ozan Onat

Konuşma Konuları:

  • Endüstri 4.0 vs Toplum 5.0,
  • Gelecek Bildiğiniz Gibi Değil,
  • Bilim Kurgudan Gerçeğe – Dönüşen Otomotiv Sektörü,
  • Yeni Perakende,
  • Robotlar Çağında Biz,
  • Eğitimde Dijital Dönüşüm,

Biyografi

1994 yılında adım attığım Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo-TV-Sinema bölümünü bitirdim. Ardından İngiltere’de Sheffield Hallam University’de “Ekran Sanatları” üzerine yüksek lisans yaptım. Profesyonel hayatıma Ankara Redekta Reklam Ajansı’nda reklam yazarı olarak başladım. Daha sonra İstanbul’da reklam ve sinema sektöründe yönetmen yardımcılığı, post prodüksiyon süpervizörlüğü ve prodüktörlük yaptım.

​2006 – 2018 yılları arasında 12 yıl boyunca CNN TÜRK’te Program Müdürlüğü görevini yürüttüm. Haber, ekonomi ve spor dışı tüm televizyon programlarının fikir aşamasından yayınlanmasına kadar her kademesinden sorumluydum. Ayrıca dünyanın önce gelen yayın kuruluşları ve içerik üreticilerinden tv program ve belgeseller satın alarak CNN TÜRK’te yayınlanmasını sağladım.

2007 yılında CNN genel merkezinde, Atlanta’da, dünyanın dört bir yanından gazetecilerin katıldığı Journalism Fellowship programına dahil oldum, üstdüzey yöneticiler ve sunucularla workshop ve toplantılara katıldım.

​www.geleceksimdi.com platformunun kurucusuyum. Şu anda geleceğin dünyasının peşinde bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ediyor, sektörler üzerinde dijitalleşmenin yarattığı toplumsal, ekonomik, siyasal dönüşümler üzerine çalışıyorum.

Başta www.cnnturk.com olmak üzere pek çok yayın organında bilim, teknoloji, gelecek trendleri, geleceğin endüstrileri üzerine makaleler yazıp, röportajlar yapıyorum.

Serbest yazar ve konuşmacı olarak “Geleceğin Endüstrileri”, “Fütürizm” ve “Dijital Dönüşüm” temalı sunumlar hazırlayıp, konuşmalara, seminerlere katılıyor, moderatörlük ve danışmanlık yapıyorum.

Yazar Hakkında

Admin

isbirligi.com.tr – Türkiye’nin iş birliği platformu: Üniversite, Sanayi ve Girişimcilik ekosistemi üzerine inşa edilen, multidisipliner ve interdisipliner yaklaşımlarının uygulandığı, kâr amacı gütmeden inovatif değer yaratarak dijital geleceği tasarlamak için çalışan platform. Sen de aramıza katıl ve rolünü seç!

Yorum Yaz

Yorum yapmak için buraya tıklayın