Konuşmacılar

İnci Abay Cansabuncu

Konuşma Konuları:

  • Dijital İş ve Yetkinlikler
  • İşlerin Geleceği
  • Sektörlerin Geleceği
  • Dijital Kültür
  • Platform Tabanlı İş Modelleri

Biyografi

İnci Abay Cansabuncu, Türkiye’nin öncü haber kanallarından birinin kurulduğu dönemde, ilk yayın ekibinin bir parçası olarak iş hayatına başladı. İçerik üretiminin en hızlı ve en yoğun olduğu habercilik dünyasında CNN International’ın Türkiye masasında, CNN Türk’te 9 yılı aşkın bir süre yer aldı. Ardından Habertürk’te  çalışmalarına devam eden Abay, 2008 yılının değişen medya ve yayıncılık ortamında evrimleşerek aynı yıl, bu değişimle yeni bir kariyer yolculuğuna adımlarını attı.  Türkiye’de tablet dergilerini çıkaran ilk ajans olan 121 Metre&Fuagra medya/reklam şirketinin içerik ekibinin kurucusu  ve yöneticisi olarak, Türkiye dijital yayıncılık ortamının ilk içerik atölyesini çalıştırdı.  FMGC’den sağlık sektörüne, spordan, otomotive kadar pek çok sektör için düzenli tablet dergileri çıkartan harika bir ekiple çalışan Abay, bir sonraki durağı Bona Digital’de önce sosyal medya departmanının yöneticiliğini yaptı. Bu süre içinde, telekomünikasyon, eğitim, otomotiv, gayrimenkul şirketlerine dijital servisler kurulması, dijital topluluklarının oluşturulması, dijital dünyada marka pozisyonlarının oturtulması, dijital kanallardaki pazarlama stratejilerinin belirlenmesi yolculuklarını yönetti.  2011 yılında pek çok ilklerle dolu dönemde, Facebook’dan Türkiye Milli Maçları canlı yayınlarıyla yeni bir alan açılmasında öncü ekibin bir parçası oldu ve Türk Telekom’un Social CRM hattını kurdu. Müşteri şikayetlerini Twitter üzerinden çözümlendiği bu yapı ile Berlin 2011 Digital Business Awards’da kriz yönetimi dalında ikincilik ödülüne layık görüldü.

Online kanalların güçlenmesiyle değişen reklam ve pazarlama dünyasının dinamiklerini pek çok farklı sektör için düzenlediği kampanyalarla deneyimledikten sonra, bir sonraki adımda, bir finans şirketinin dijital servisinin yeniden yapılandırılması operasyonunda ekip lideri olarak görev yaptı. Yaklaşık 5,5 yıl süren bu yolculukta, Türkiye’de bankacılık sektöründe yayın yapmak üzere kurulmuş bir internet televizyonu olan TEB KOBİ TV’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptı; küçük ve orta ölçekli işletmeler için dijital iş geliştirme operasyonları ile online satış ve pazarlama kampanyalarını yönetti. TEB KOBİ Bankacılığı çatısı altında, girişimcilere ve kadın liderliğindeki şirketlerin büyüme süreçlerinde destek verdi; şirketlerin geleceğin endüstriyel dünyası Endüstri 4.0 sürecine hazırlamak adına eğitim ve farkındalık yaratmaya odaklandı.

Tüm bu süreçlerin arasına akademik eğitmen kimliğini de ekleyen Abay, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde ‘Değişen Medya Dinamikleri ve Teknoloji ile Evrilen İletişim Endüstrisi’ konusunda dersler verdi.  Abay , İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi çatısında ‘Yeni Medya’ masterı ile Columbia Business School ve MIT Sloan ortaklığında ‘Digital Strategies for Businesses: Leading The Next-Generation Enterprise’ alanında pre-masterı ile, iki yüksek lisans programı bitirmiştir. Kurumlar adına şirketlerin dijital dönüşümü, dijital toplulukların geleceğin iş modellerini oluşturmadaki gücü, platform tabanlı iş modellerinin kuruluşu/ piyasaya çıkma ve büyüme dönemlerine dair yolculuk stratejilerinin belirlenmesi ve işgücünün dijital dönüşümü uzmanlık alanları arasında. Son dönemde kurucusu olduğu ‘GelecektekiSen’ ile, dijital hayatın yeni yetkinliklerini edinme noktasında kurumlar ve işgücünün dijital dönüşümlerine rehberlik ediyor. Abay Cansabuncu ayrıca teknoloji tabanlı şirketlerin danışma kurullarında yer alarak büyümelerine destek veriyor. Bu şirketler arasında kadın ve iş hayatındaki yerini destekleyen dijital topluluk platformları da dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında

Admin

isbirligi.com.tr – Türkiye’nin iş birliği platformu: Üniversite, Sanayi ve Girişimcilik ekosistemi üzerine inşa edilen, multidisipliner ve interdisipliner yaklaşımlarının uygulandığı, kâr amacı gütmeden inovatif değer yaratarak dijital geleceği tasarlamak için çalışan platform. Sen de aramıza katıl ve rolünü seç!

Yorum Yaz

Yorum yapmak için buraya tıklayın